Kuantum Biofeedback Terapi

Kuantum Biofeedback Terapi

Kuantum  Biofeedback Terapi nedir?

Kuantum Biofeedback Terapi; kuantum yani atomaltı düzeyde, vücudun elektromanyetik enerji titreşimlerini saptayıp, yorumlayıp  dengelemek suretiyle, vücudun kendi kendini onarıp, iyileşmesini sağlayan  bir  enerji  terapisidir.

Dünyadaki her şey enerjiden ibarettir.   Bu enerji ,ölçülebilir.  Vücut da, megahertz olarak ölçülen biyolojik bir frekansa sahiptir.,Dr. Bruce Tainio, insan vücudunun frekansını, yıllar önce yaptığı bir çalışmada, 62-70 MHz olarak bulmuştur. Vücudun bütününün ve bütünü oluşturan  her  bir doku ve  organının,  ayrı bir elektromanyetik titreşim frekansı  vardır. Tüm organlar ayrı ayrı titreşir. Bunların toplamı, vücudun genel  frekans spektrumunu belirler. Titreşim enerjisi, yani frekans  bozulduğunda, organların fonksiyonları da bozulur.Organ dokularını  oluşturan hücreler, doğru titreşimdeyken sağlıklıdır. Titreşim bozulmuşsa, sağlıkları da bozulur, böylece hastalıklar ortaya çıkar. Doğru titreşimler  yeniden sağlanırsa, o organın enzim ve hormonları da doğru salgılanmaya başlar. Vücut böylece kendi kendini iyileştirir.  Aslında, her hastalığın bir frekans değeri olduğu ve o hastalığı yok edecek başka bir frekans değeri de olduğu 1920’lerden beri biliniyor. Dr. Royal Rife, o yıllarda kendi  icat ettiği frekans cihazı ile, Tüberkülozun 583 KHz ‘de geliştiğini, bulmuştu örneğin. 1935-1940 yılları arasında, frekans tedavisi ile, birçok doktor, hastalarını bu şekilde  iyileştirdiler.Bozulan frekans sonucu hastalık baş gösterdiğinde; tedavi etmek için, ya konvensiyonel tıpda olduğu gibi, ilaçlar kullanılıp  mevcut semptomlar (şikayetler)bertaraf edilir, ya da hücrelerin iç faaliyetleri düzenlenerek vücudun kendini iyileştirmesi ,enerji bazında  sağlanır.Bu terapi ile enerji bazında iyileşme sağlanır.

 Kuantum Biofeedback Terapi  Hayvanlarda  Nasıl Yapılır?

Hastanın  elektromanyetik enerji titreşimlerinin analiz ve dengelenmesini sağlayan, bilgisayar tarafından çalıştrılan bir terapi cihazı ile yapılır.Bu terapinin pet hayvanlarındaki  uygulaması için hasta; vücuda elektomanyetik titreşimlerin gidip gelmasine izin veren özel bir pet pad üzerinde tutulur. Büyük hayvanlar (at) için aynı işlevi gören halter  ve öze bir örtü  (titreşimlerin geçişine izin veren özel bir battaniye)   kullanılır. İnsanlar için ise baş ve bileklere takılan harnes’lar(elektrot) vardır. 5 dakikalık bir check up ardından, bulgular değerlendirilir.Değerlendirip, yorumlamanın ardından dengeleme süreci başlar.  Saptanan hastalıklar ile ilgili olarak, her bir frekansın,  nötrleyici frekansı da sistemde vardır. Cihaz, her türlü akut ve kronik dengesizlikleri (hastalıkları) saptar, vücudu farklı frekanslarda  tarar ve vücudun bu frekanslara verdiği yanıtı alır ve standart değerlerle karşılaştırır. Yanıtları derecelendirir. Akut ve kronik dengesizlikleri belirler.Taraması yapılan bu   frekanslar  içinde, tüm patojenler,  nörotransmitterler, meridyen noktaları, organ frekansları, toksinler, bach çiçek frekansları ,alerjenler vs.  mevcuttur. Kanser, siroz gibi dejeneratif  ve otoimmun hastalıklar da  saptanırsa, enerjetik olarak yine dengelenir. 

Kuantum Biofeedback Terapi’de Kullanılan Cihaz Nedir?

Biz  bu amaçla Eductor adlı cihazı kullanıyoruz.  Eductor; William Bill Nelson adlı bir mühendis tarafından, NASA’nın Apollo Uzay Projesinde kullanılmak amaçlı geliştirilmiş bir cihazdır.Bu cihaz, binlerce farklı frekans bilgisinin yüklü olduğu bir cihazdır. Eductor; kuantum fiziği, matematik, elektronik, tıp, bilgisayar mühendisliği gibi pek çok bilimin birleştiği bir yazılım programı yüklü bir cihazdır. Vücuttan aldığı  bilgileri toplar.Tespit edilen sorunlar için kullanılabilecek; homeopati, aromaterapi, ayurveda, kristaller, bach çiçekleri, akupunktur gibi pek çok farklı terapi yapar. Yani, sorun saptandıktan sonra, o soruna iyi gelecek homeopati, akupunktur vs. frekansları hastaya verilir. Akupunktur derken, akupunktur iğnesi kullanılmaz. Elektroakupunktur ile meridyenler dengelenir.

Bu Yöntemle Hastada Nelere Bakılabilir ve Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bu yöntemle;

Vücudun PH yani asit-alkali dengesinin düzenlenmesi

Bakteri-virus-mantar –parazitlerin tespit edilmesi ve temizlenmesi

Allerjenlerin tespiti ve desensitizasyon ile dengelenmesi

Besin intoleranslarının tespit ve dengelenmesi

Homeopatik tedavi

 Elektroakupunktur ve meridyen dengelenmesi (akupunktur iğnesi kullanmadan)

Vücuttaki;enzim,mineral,aminoasit ,vitamin düzeylerinin ölçülmesi

Vücudun bütünsel olarak hastalık oluşturma potansiyelini taşıyan alanların belirlenmesi ve düzeltilmesi

Sindirim ve bağırsak problemlerinin  belirlenmesi, düzeltilmesi

Kan analizi (üstelik kan almaya gerek kalmadan)

Omurga problemlerinin tespit ve değerlendirilmesi

 Detoksifikasyon

DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI

 

Bu yöntem; tüm mikrobik,  dejeneratif ya da otoimmun hastalıkların yanı sıra, hayvanların davranış bozuklukları, duygusal travmalar, stres, her türlü fiziksel dengesizlikler, yaşam kalitelerinin arttırılması için enerjilerinin dengelenmesi amacıyla kullanılabilir.

Kuantum Biofeedback Terapi Sırasında, Hayvanların Tepkisi Nedir?

Frekans  alırken hayvanlar bunu normalde hissetmezler. Genel olarak, hafif bir uyku hali vardır.  Rahat ve gevşemiş olarak uyumayı tercih ederler. Başlangıçta huzursuz olsalar bile frekans olarak  enerjiyi almaya başladıktan sonra , şekerleme yaparak süreci geçirirler.

 Tüm Hastalar Tedavi Olup İyileşirler mi?

 Bu yöntemle vücudun enerjisi dengelenip, kendi yaşam gücü ile iyileşmesi sağlanır. Sürekli doğru frekanslarla enerjisel olarak denge hali sonucunda , iyileşme gerçekleşir. Ancak bu yönteme, iyileşme yöntemi  demek doğru değildir, çünkü iyileşme hastanın kendisine bağlıdır. Bu yöntem, doğru frekansı sağlayarak, iyileşmenin önündeki engelleri kaldırır.

Seaslar Ne Kadar Sürer ve Kaç Seans Gereklidir?

Hastalığın; akut, kronik, mikrobik,dejeneratif,otoimmun, alerjik, nörolojik, psikolojik,davranışsal…..vs durumuna göre tek veya çok seanslarda uygulama yapılır. Akut olaylar için  tek seans yeterli olabilirken, kronikler daha fazla seansa gereksinim oluşturabilir. Seans aralıkları, hekim tarafından, hastanın durumuna göre belirlenir. Haftada bir, ayda bir gibi.Hastanın seans sonrası aldığı yeni frekanslarla bütünleşebilmesi  için 3-4 gün gerekir. Seans, en az 1.5 saat sürer.

Bu Tedavinin Dünyadaki Geçerliliği Nedir?

Bu  cihaz 20 yıllık bir araştırmaya dayanır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesince(FDA) onaylanmıştır. Amerika, Almanya, Rusya’da yıllardır kullanılmaktadır.

Bu Yöntem Başka Tedavi Yöntemleri  İle Beraber Uygulanabilir mi?

Elbette. Tanısı önceden konmuş bir hasta için, normal konvensiyonel tedaviye devam ederken, enerjetik olarak da bu yöntemle hastanın iyileştirilmesi sağlanabilir.

 Bu Yöntem  Yavru ve Yaşlı Hayvanlarda da Kullanılabilir mi?

Kuantum Biofeedback Terapi yavru, erişkin, yaşlı tüm hastalarda uygulanabilir. Risk analizi ile, hastalıklar daha oluşmadan uyarı verir. Non-invaziv (kansız) bir yöntemdir. Yani, hastadan kan alıp, idrar alıp, kültür antibiyogram vs. bile yapmadan tanıyı saptayan bir sistemdir.Veteriner kliniği korkusu ve stresi yaşayan yavru ya da yaşlı tüm evcil hayvanlara kolaylıkla uygulanabilen ağrısız, acısız bir yöntemidir. Hiçbir  olumsuz yan etkisi yoktur.


Paylaş:

Kuantum Biofeedback Terapi

isimli hizmet sayfası 27 Ocak 2017, 02:14 tarihinde oluşturulmuştur.
Bu sayfa 17 Mayıs 2020, 00:20 tarihinde güncellenmiştir.