Veteriner Homöopati (Homeopati)

Veteriner Homöopati (Homeopati)

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Homöopati, vücudun kendi kendini doğal olarak İyileştirmesini sağlayan bir tedavi sistemidir. 1796 yılında alman tıp doktoru Samuel Hahnemann tarafından keşfedilmiştir Benzer benzerini iyileştirir ilkesi üzerine kuruludur. Bu ilke,’’ sağlıklı bir canlıda hastalık belirtilerine yol aça bir maddenin , belirli yöntemlerle dinamize edilip sulandırılmak koşuluyla , aynı hastalık belirtilerini taşıyan hasta birisine verildiğinde onu sağlığına kavuşturması’’ prensibidir.
Homeopatik tedavi, vücudun dengeleme mekanizmasını harekete geçirir. Hastanın genel sağlık dengesi yerine konduğunda vücut kendi kendisini çok rahat tamir edebilir. Homeopati, semptomların çıkmasına neden olan hastalığın kaynağını ortan kaldırır. Homöopatiye göre hastalıklar ,vücudun denge(homeostaz) bozukluğunun işaretidir. Aynı hastalığa herkes farklı tepki gösterebilir . Semptomlar farklı olabilir. Homeopati semptomları değil hastalığı tedavi eder. Hastalık tedavi edildiğinde semptomlar kendiliğinden ortadan kaybolur.

Homöopatide kullanılan ilaçlar, bitkisel, hayvansal, mineraller gibi maddelerin özel işlemlerle potenslenerek içlerinde orijinal ana maddeden bir molekül bile kalmayacak şekilde içlerindeki dinamik iyileştirme gücünün açığa çıkarılması ile hazırlanır.Kimyasal değil enerji düzeyinde etki sağlarlar. Homöopati, partikülün en küçük parçasının etkili enerjisidir. Bu nedenle toksik değildirler. Vücutta kalıntı bırakmazlar. Yan etkileri yoktur. Sindirim istemine zarar vermez, halsiz düşürmezler. Alerji yapmazlar. Klasik homeopati, tek ilaç-minimum doz prensibine dayalıdır.. İlaçlar toplu iğne başı kadar granül, veya solüsyon şeklindedir. İlacın potansiyel gücünün en küçük dozu kullanıldığı için güvenlidir.

Cerrahi işlem gerektirmeyen tüm olgularda Homeopatik tedavi kullanılır. Homeopatik ilaçlar semptomlar devam ettiğince akut ve kronik durumlarda kullanılır. Kondüsyon düzeldikçe ilaç dozu azaltılır.Tedavide bireysellik oluğu için herkes için tedaviye yanıt farklıdır. Homeopatide doğru ilaç seçimi çok önemlidir. .

Kliniğimiz, Homöopati eğitimi almış uzman kadrosuyla, Holistik Tıbbın son derece önemli bir dalı olan Homeopatik tedaviyi petlerde uygulayan öncü kliniktir. Güvenli ellerde güvenli tedavi için, sizi bekliyoruz.


Paylaş:

Veteriner Homöopati (Homeopati)

isimli hizmet sayfası 08 Ekim 2019, 14:13 tarihinde oluşturulmuştur.
Bu sayfa 15 Kasım 2019, 14:26 tarihinde güncellenmiştir.